Oferta

Nasze produkty

Twarogi


Twaróg sudecki chudy, półtłusty i twaróg tłusty klinek (pakowany próżniowo lub w pergamin - dostępne w opakowaniach ok. 400g i 800g oraz mielony w opakowaniu 5 kg i 20 kg)


Produkujemy tradycyjną krajankę z widocznym ziarnem twarogowym, a więc taką, jak wyrabiały nasze babcie i prababcie. Jesz twaróg na śniadanie, bo jest lekko strawny, a zarazem syci co jest zaletą z samego rana. Dzięki tym cechom możesz dłużej cieszyć się zdrowiem i szczupłą sylwetką. Nasze twarogi sudeckie certyfikowane są znakiem Jakość Tradycja, co oznacza, że są wytwarzane w niezmienionej recepturze od 50 lat. Dzięki temu, że produkujemy ten sudecki specjał niezmiennymi metodami od 1945 roku, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisało go na Listę Produktów Tradycyjnych. Czy trzeba Ci więcej by spróbować naszego twarogu? 

Zobacz kartę produktu


Przysmak sudecki (opakowanie ok. 350g)


W kulinarnej podróży po Sudetach, nie można pominąć twarogu, który wytwarzany jest w Kamiennej Górze według tradycyjnej receptury już od 1945 roku. Może być składnikiem wielu prostych, pożywnych potraw, jak np. ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym, które dawniej były przysmakiem tkaczy lnu zamieszkujących kamiennogórską ziemię. Jak i w bardziej wykwintnej formie – taki jest właśnie przysmak sudecki. Dzięki posypce nadajemy mu posmak ziół i gyrosu. Wzbogać rodzinny śniadaniowy stół o ten przysmak, jak również zaserwuj go na desce serów w trakcie biesiady z przyjaciółmi. 

Zobacz kartę produktu