Aktualności

unia
prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa Inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu poprawę jakości produktów Spółdzielni oraz usprawnienie procesu ich etykietowania.
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
Przewidywane wyniki operacji: poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wzrost
wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej.

Miło nam podzielić się z Państwem informacją o uhonorowaniu naszego KAMIENNOGÓRSKIEGO SERA PLEŚNIOWEGO nowym, prestiżowym znakiem jakości.
W dniu 29.09.2019 na ceremonii zorganizowanej podczas Targów Smaki Regionów (Międzynarodowe Targi Poznańskie) odebraliśmy z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego MLECZNĄ PERŁĘ ZA NAJLEPSZY MLECZNY PRODUKT TRADYCYJNY.
Dnia 2 września 2017 roku we Wrocławiu w Pasażu Grunwaldzkim odbył się XVII REGIONALNY FINAŁ konkursu Nasze Kulinarne dziedzictwo- Smaki Regionów 2017.

Wielkie podziękowania dla naszych reprezentantek Teresa Pasiut (na zdjęciu w galerii) oraz Wioleta Trybuła, które godnie zaprezentowały zarówno produkty jak i Spółdzielnię Mleczarską KaMos.

To ich postawa oraz wysoka jakość produktu zapewniły zwycięstwo w Regionalnym Finale dla Kamiennogórskiego Sera Pleśniowego.

Powyższe wyróżnienie otwiera drogę do nominacji do nagrody „Perła 2018” na targach Smaki Regionów w Poznaniu.
Spółdzielnia Mleczarska „KaMos” została wybrana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i otrzymała status członka Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Europa na terenie Dolnego Śląska.

Od tej pory możemy posługiwać się prestiżowym znakiem Dziedzictwo Kulinarne. Jesteśmy dumni z przyznanego wyróżnienia i będziemy kontynuować naszą pracę aby w dolnośląskim domu nie zabrakło produktów mleczarskich najwyższej jakości o tradycyjnym smaku.
Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nasze twarogi sudeckie (półtłusty i chudy) otrzymały Znak Poznaj Dobrą Żywność.

Oznaczenie znakiem jakości Poznaj Dobrą Żywność jest wyróżnieniem artykułu rolno-spożywczego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz rzetelną i wiarygodną informacją, która pomaga konsumentom w wyborze artykułów rolno-spożywczych, spełniających wyróżniające, specyficzne cechy jakości handlowej lub wymagania jakości handlowej. Tym samym realizowany jest cel polityki Unii Europejskiej w zakresie żywności, polegający na poszerzaniu obszaru wysokiej jakości i różnorodności żywności na wewnętrznym rynku Unii Europejskiej (źródło)
Hurtownia spożywcza SM KaMos ul. Towarowa 41, 58-400 Kamienna Góra. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 5:00 – 17:00, w soboty w godzinach 5:00 – 13:00.
Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna edycja targów Smaki Regionów. Jak i w poprzednich latach nie mogło zabraknąć naszej Spółdzielni. 26 września Prezes Zarządu SM KaMos Pan Jerzy Lelito odebrał z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Krzysztofa Jurgiela prestiżowy znak Poznaj Dobrą Żywność dla naszego SERA PLEŚNIOWEGO (jest to już druga certyfikacja naszego sera tym znakiem).
Już po raz IV spotkaliśmy się nad naszym kamiennogórskim zalewem. Tegoroczne Święto Mleka – jak i poprzednie – odbyło się w bardzo miłej atmosferze przy bardzo licznym udziale mieszkańców naszego powiatu. Mamy nadzieję, że przygotowane atrakcje podobały się Państwu. Do zobaczenia za rok.
Sieć supermarketów Piotr i Paweł wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, poszukujących oryginalnych produktów o znanym pochodzeniu zaprosiła nas do współpracy w ramach Wrocławskiego Targowiska Piotr i Paweł. Klienci jednego z supermarketów mieli okazje spróbować Kamiennogórskiego Sera Pleśniowego oraz pozostałych produktów SM „KaMos".
Nasz ser pleśniowy wygrał główną nagrodę w konkursie NAJLEPSZY PRODUKT TARGÓW TRADYCYJNYCH I EKOLOGICZNYCH REGIONALIA 2016
Nasz ser otrzymał ZŁOTY MEDAL w konsumenckim konkursie sera Szefów Kuchni Golden Cheese Poland organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie szefów Kuchni i Cukierni w kategorii Ser na pizzę.

Pizza z KaMosem to bowiem wspaniałe doznanie dla podniebienia!
Nasz ser pleśniowy otrzymał medal
na poznańskich targach
Smaki Regionów